Statystyka
Blog Anatomiczny istnieje już od trzech lat. Przechodził różne dzieje - od entuzjastycznych wpisów dwa razy dziennie po kilkutygodniowe porzucenie. Być może ciekawi Was, ile osób korzysta z tej strony? Jednym z parametrów, który mogę obserwować jest dzienna/tygodniowa/miesięczna/całkowita liczba odsłon.
Jak szacujecie - ile razy otwierano strony Anatomicznego w całej jego karierze?
Do dzisiaj (02.04.2013) strony bloga otwarto...
W rekordowym miesiącu - październiku 2012 roku dzienna liczba odsłon utrzymywała się na poziomie ok. 5000 dziennie! Wiadomo, początek roku - entuzjazm, mocne postanowienie uczenia się, podekscytowanie nowością :D
Zachęta
Piszę o statystyce tego bloga, by zachęcić Was do jego współtworzenia. Jak widać, stosunkowo łatwo można trafić do dużej liczby odbiorców i pomóc innym. Pomoc tego typu nie jest ograniczona ani miejscem ani czasem - może trafić do różnych odbiorców, gdyż każdy z dostępem do Internetu, w dowolnej chwili może skorzystać z tych informacji.
Czym można się dzielić:
- ciekawe strony internetowe dotyczące anatomii
- prezentacje dynamiczne na Prezi.com
- prezentacje statyczne wykonane w Power Point i załadowane na SlideBoom.com
- videocasty zronione na Screenr.com
- fiszki wykonane w dowolnym programie graficznym
- filmy na Youtube.com
- mapy myśli zrobione w Mindomo.com
- kolekcje ilustracji umieszczone na Issuu.com
- pomysły usprawniające uczenie się
- teksty opublikowane na Issuu.com
- testy umieszczone na ProProfs.com
- interaktywne ćwiczenia
- inne, dowolne formy warte polecenia
Można dzielić się na różnych poziomach szczegółowości. Zastrzegam sobie prawo do konstruktywnej krytyki materiałów.
Blog prowadzony jest zupełnie niekomercyjnie. Nie mam intencji zarabiania na treściach tu umieszczonych - ani teraz, ani w przyszłości. To dlatego wszystkie materiały objęte są licencją Creative Commons na następujących warunkach: Uznanie autorstwa, Użycie niekomercyjne, Na tych samych warunkach (CC BY-NC-SA 3.0 PL). Oznacza to nie mniej nie więcej, że każdy swobodnie może korzystać i rozpowszechniać zawarte tu treści.
Warto sobie pomagać!
W założeniu blog nie ma być tanim brykiem pomagającym na skróty zaliczenie tego trudnego przedmiotu. Ma inspirować do uczenia się. Jedną z najbardziej aktywnych form uczenia się jest uczenie innych. Korzyści płynące z dzieleniem się treściami są obustronne: twórca sam się uczy, dzieło naucza innych.
Zapraszam do współpracy!
tcecot1@gmail.com
tcecot1@gmail.com
No comments:
Post a Comment