Mapa myśli: anatomia układu ruchu

Publikuję rozwinięcie wcześniejszej mapy dotyczącej układu ruchu. Po pewnych problemach związanych z jej zaginięciem na serwerze "szczęśliwie i cudownie powróciła na bloga łono". Polecam eksplorację na pełnym ekranie.

Dodano informacje z zakresu głowy i szyi - dziękuję za to Miłoszowi! Mapa ciągle czeka na uzupełnienie: jeżeli jest ktoś chętny i w ramach powtórki chciałby ustrukturyzować swoją wiedzę zapraszam do współpracy i dalszego jej uzupełniania. Zachęcam do przesłania zgłoszenia na maila tcecot1@gmail.com.


Make your own mind maps with Mindomo.

Można też postarać się zrobić mapę "układową", gdzie każdy układ czynnościowy będzie miał swoją oddzielną mapę. Jeśli wydaje Ci się, że możesz to zrobić - podziel się swoją wiedzą z innymi. Nie ma się czego obawiać. To jedna z najlepszych metod uczenia się relacji między strukturami: co jest częścią czego.

2 comments:

 1. Bardzo pomysłowe te mapy myślowe. To prawda, że jak człowiek uczy kogoś to sam też się uczy, udoskonala i utrwala swoją wiedzę. To w sumie korzystne jest dla obu ze stron, o ile obie strony podchodzą do tego poważnie, profesjonalnie (lub w formie zabawy) ale szanują się nawzajem. Sam właśnie pamiętam z autopsji, że jak komuś coś wytłumaczyłem to i mi się to (ta wiedza) bardziej utrwalała, i ja też ogólnie miałem z tego korzyść ;)...Jak kiedyś przypadkiem znów znajdę w necie jakieś ciekawe stronki dotyczące anatomii człowieka to oczywiście dam znać...;)
  Pozdrawiam
  Jacek

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jest taki koncept dydaktyczny "uczenie się przez nauczanie", czyli jeśli chcesz naprawdę coś zrozumieć to spróbuj to rzetelnie wytłumaczyć komuś innemu.

   Ja w to wierzę. Wyniki badań potwierdzają. Ile zapamiętujemy z poszczególnych czynności: http://thepeakperformancecenter.com/wp-content/uploads/2012/09/Learning-Pyramid.bmp

   Delete