Jak przygotować dobre notatki anatomiczne? To zależy od naszych preferencji (test VARK) - nie każde notatki są dla nas odpowiednie. Dla osób będących wzrokowcami forma graficzna notatki, np. mapa myśli, infografika, wydaje się być najlepszą formą. Pomysły na to, jak można zorganizować informacje w postaci graficznej podesłał jeden z czytelników bloga, który chce pozostać anonimowy. Jest on także twórcą fiszek dotyczących układu nerwowego.
Więcej o fiszkach.
Warto zwrócić uwagę na wykorzystanie koloru, kształtów i czcionek do porządkowania informacji. Także wzajemne połączenia, strzałki, obwiedzenia są wartościową informacją na temat współzależności struktur anatomicznych. Każdy z obrazków stanowi zamkniętą całość, a ułożone w kolejności są logicznie powiązane. Można je wydrukować i używać jako fiszek przy powtarzaniu materiału. Samo przygotowywanie takich notatek jest świetną metodą uczenia się i organizowania swojej wiedzy.
Truizmem jest stwierdzenie, że najlepsze notatki to nasze własne. Warto jednak korzystać z pomysłów innych osób, aby tworzyć jeszcze lepsze i skuteczniejsze materiały do uczenia się.
Z esencją wiedzy, świetne do powtórek. I to jeszcze w jakim ślicznym wydaniu! Autorowi gratuluję pomysłowości i talentu.
ReplyDeleteW zanadrzu mam jeszcze inne fiszki tego samego autora. Mam nadzieję, że staną się one źródłem inspiracji dla innych.
ReplyDeleteFiszki wykonane na najwyższym poziomie. Można wiedzieć w jaki sposób - z jakiego programu korzystał ich autor? Warto by było samemu zrobić takie fiszki.
ReplyDeleteHej
ReplyDeleteFiszki tworzyłem w programie PowerPoint 2010, Wykorzystałem głownie autokształty w różny sposób sformatowane. Rysunki pochodzą z Internetu - grafik Google a także z różnym materiałów na temat budowy ucha, skorzystałem z funkcji wycinka ekranu (niekoniecznie w PowerPoincie można wykorzystać zewnętrzny program)
Kolory dobrałem poprzez wykorzystanie pipety do pobierania próbek kolorów pojawiły się 3 składowe koloru R B G wartości liczbowe wpisałem w PowerPointa i uzyskałem dany kolor.
Można sobie szukać własnych inspiracji, szukać fajnych układów, ciekawych notatek, i skorzystać z własnej wyobraźni pomysłowości.
Pozdrawiam
W PowerPoincie zrobić takie cuda, to prawdziwa sztuka. Masz talent!
ReplyDeletegenialne
ReplyDeletebłagam ! jak ktoś coś takiego zrobił to niech się podzieli !
ReplyDelete