Inkling - prywatna biblioteka

Opisując różne podręczniki (znacznik: podręcznik) zazwyczaj skupiam się na jednym tytule (Marieb, Saladin, Tortora) i prezentuję jego główne zalety. Staram się opisywać tylko najlepsze z najlepszych nie jest to lista wszystkich książek, jaka trafiły mi do rąk. Dodatkowo zazwyczaj recenzja nie jest pełna i nie zawiera wszystkich zauważonych wad i zalet. Skupiam się na zaletach :) Czasami pokazuję bazy danych z podręcznikami jednego wydawcy (np. StudentConsult) lub materiały dodatkowe dla studentów i nauczycieli (McGraw Hill). Ale dzisiaj chciałbym przedstawić coś specjalnego: interaktywne podręczniki. Powiem więcej - najlepsze interaktywne podręczniki!


Każdy z nas może zacząć tworzyć już dziś swoją kolekcję najlepszych podręczników - i to niezależnie jaki wydawca je wydał. Wystarczy wejść na stronę

zarejestrować się, wyszukać interesujące nas pozycje i... no właśnie, kupić. Wiedza nie jest tania. A wiedza takiej jakości tym bardziej. I możemy zacząć tworzyć naszą wirtualną bibliotekę. 


Używam tego narzędzia od pewnego czasu i ciągle nie mogę się nadziwić jak przyjemnie można używać podręcznika na ekranie komputera. Przyznaję się, że mam również papierowe odpowiedniki podręczników, jednakże te leżą spokojnie (czasami trochę niespokojnie) na biurku w pracy. Co ciekawe domowym zaciszu preferuję jednak wersję elektroniczną. 

A co oferuje taki podręcznik?


  1. Łatwe przeszukiwanie zawartości
  2. Tworzenie własnych notatek
  3. Dzielenie się notatkami z innymi
  4. Podkreślanie tekstu i tworzenie zakładek
  5. Każdy pogrubiony wyraz ma swoją słownikową definicję
  6. Zmiana podpisu obrazka w quiz
  7. Łatwe przeszukiwanie obrazów
  8. Modele trójwymiarowe
  9. Klipy audio i wideo
Aby przekonać się jak to działa warto wejść tu: https://www.inkling.com/features/


No comments:

Post a Comment