Atlas "The body on-line"

Istnieją różne typy atlasów anatomicznych: z ręcznie malowanymi rycinami, z komputerowo generowanymi obrazami lub też ze zdjęciami. Przeszukując sieć tym razem natknąłem się na ten ostatni: kolekcję zdjęć.


Strona zatytułowana "The body Online" prezentuje pokaźny zbiór struktur anatomicznych sfotografowanych in situ. Jakość zdjęć nie jest może najlepsza, ale wystarczająca do rozpoznania zarysów struktur. Atlas jest dostępny tylko w angielskiej wersji językowej.


Na stronie znajdują się także obrazy wykonane przy użyciu różnych technik wizualizacji. Możliwe jest również wykonanie testu i sprawdzenie swojej wiedzy.

****
Powiem (a właściwie napiszę) szczerze, że za każdym razem kiedy umieszczam link do strony zawierającej zdjęcia mam pewne wewnętrzne obiekcje. Taki wewnętrzny moralny głos który pyta, czy osoba na zdjęciach za życia zgodziła się do upubliczniania wizerunku swojego ciała. Amerykańskie przepisy prawne są w tym względzie bardzo restrykcyjne i dlatego ufam, że zgoda została wyrażona.

24 comments:

 1. Bardzo ciekawe informacje. Muszę powiedzieć Wam, że naprawde jest to ciekawa sprawa, lubię ten blog bo jest tu masa informacji. Dlatego uważam, że warto wchodzić na takie blogi. A ja ostatnio szukałem laboratorium aby zrobić sobie badanie krwi i musze Wam powiedzieć, że na http://boreliozaonline.pl/ dzięki wyszukiwarce znalazłem raz dwa takie laboratorium.

  ReplyDelete
 2. Ta strona jest świetna dla osób, które są ciekawe świata i chcą jak najwięcej dowiedzieć się o budowie ludzkiego ciała albo po prostu dla studentów medycyny :)

  ReplyDelete
 3. Świetna sprawa! Taki atlas jest idealną pomocą naukową dla studentów medycyny :)

  ReplyDelete
 4. To fakt, w sumie taki atlas zawsze może się każdemu przydać.

  ReplyDelete
 5. Szkoda, że w polskim internecie nie ma takiej stronki, bo byłaby bardzo przydatna dla polskich studentów. Co prawda w dzisiejszych czasach każdy praktycznie zna angielski, ale mimo to po polsku łatwiej się czyta :)

  ReplyDelete
 6. Nie ukrywam, że taki atlas jest świetną sprawą, ale głównie dla osób, które nie mają nic wspólnego z medycyną, bo osoby, które studiują medycynę potrzebują dokładniejszego źródła wiedzy, w końcu to na ich rękach będzie spoczywać życie ludzkie.

  ReplyDelete
 7. no faktycznie atlas to bardzo fajna sprawa ;)

  ReplyDelete
 8. Pierwszy raz widzę coś takiego, wygląda niesamowicie.

  ReplyDelete
 9. Fantastycznie to wygląda, mega przydatne na pewno :)

  ReplyDelete
 10. Cieszę się jak powstają podobne projekty

  ReplyDelete
 11. Super sprawa taki atlas ;) można się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć

  ReplyDelete
 12. Bardzo ciekawa sprawa taki atlas.

  ReplyDelete
 13. Wygląda to na prawdę niesamowicie.

  ReplyDelete
 14. Super sprawa. Uważam, że nie jedna osoba będzie chciała z tego skorzystać.

  ReplyDelete
 15. świetna sprawa z tą możliwością wykonania testu!

  ReplyDelete
 16. Fantastyczny pomysł z tym testem.

  ReplyDelete