Artnatomy–mięśnie mimiczne

Mięśnie wyrazowe, które unerwione są przez nerw twarzowy (VII) są niezwykłe z kilku względów. Jednym z nich jest to, że jeden z przyczepów znajduje się tradycyjnie na kości, jednak drugi jest na skórze lub błonie śluzowej. Kolejną niezwykłością jest ich znaczenie w komunikacji i to zarówno werbalnej jak i pozawerbalnej.


Strona, którą przedstawiam zawiera proste, ale skuteczne animacje działania mięśni wyrazowych twarzy. Jeżeli jesteś ciekawy jakie jest podłoże anatomiczne ekspresji gniewu lub zadowolenia – to program właśnie dla Ciebie.

Działanie mięśni można zobaczyć na schematycznej lub naturalnej twarzy. Używając suwaków przezroczystości można sprawdzić przyczepy kostne na czaszce lub zlokalizować mięsień pod skórą. Ale najważniejsze w tej aplikacji jest pokazanie działania mięśni. Autorzy używają dwóch poziomów: 1 – czynność pojedynczego mięśnia i 2 – czynność złożona grup mięśniowych.

Widok modułu zaawansowanego

To znakomite narzędzie dla wszystkich studiujących anatomię i to zarówno od strony medycznej jak i artystycznej. Programu można używać za darmo w Internecie lub ściągnąć na własność za 30 Euro.

No comments:

Post a Comment