Atlas anatomii AclandaOsoby rozpoczynające naukę anatomii bardzo często zadają sobie (i innym) pytanie: z czego się uczyć? Jakie są najlepsze podręczniki i najlepsze atlasy? Gdzie można znaleźć rzetelnie opracowane informacje dotyczące anatomii człowieka? Moim zdaniem Atlas Anatomii Aclanda na 6 płytach DVD to świetne źródło podstawowych informacji. Szczególnie dla osób rozpoczynających zajęcia prosektoryjne.Atlas inny niż wszystkie
Nie jest to zbiór pięknych, kolorowych rycin. Twórcy poszli o krok dalej - wykorzystując współczesną technikę stworzyli współczesny atlas, atlas filmowy. Znakomicie przedstawione struktury anatomiczne oraz prowadzenie kamery ułatwiające zrozumienie trójwymiarowości to jego podstawowe atuty.


Struktura atlasu jest bardzo czytelna: systematycznie przechodzimy przez poszczególne regiony topograficzne ciała: kończyna górna, kończyna dolna, tułów i narządy wewnętrzne oraz głowa z elementami neuroanatomii. W każdej części kolejno zapoznajemy się z elementami kostnymi, układem mięśniowym, unerwieniem i unaczynieniem. 


Dla kogo ten atlas?
Ze względu na to, że do prezentacji wykorzystywane są ciała, nie jest to atlas dla wszystkich. Znakomicie przyda się tym osobom, które mają ćwiczenia w prosektorium. Nadaje się do tego, aby przed ćwiczeniami zapoznać się z trójwymiarową prezentacja danej struktury - jest to szczególnie ważne dla osób nie posiadających daru widzenia trójwymiaru na płaskich rycinach w klasycznym atlasie.


Narracja prowadzona jest bardzo klarownie, a struktury anatomicznie pokazywane są wystarczająco długo. Nadaje się znakomicie jako wprowadzenie do ćwiczeń oraz powtórnego obejrzenia po ćwiczeniach w celu konfrontacji nagrania z tym, co widziało się na sali ćwiczeniowej, jednakże nie jest to raczej najlepsze źródło do szybkich powtórek.

Więcej informacji na stronie Wydawcy

1 comment:

  1. Filmy anatomiczne Aclanda można oglądać online na stronie www.mediteka.pl - wystarczy się zarejestrować. Te filmy rzeczywiście są świetne do nauki - bardzo szczegółowo wszystko pokazują.

    ReplyDelete