Anatomia układu ruchu - mapa myśli

Studiując anatomię bardzo często pojawia się pytanie: czego tak naprawdę muszę się nauczyć? Co jest ważniejsze, a co mniej ważne? Bardzo dobrym narzędziem pokazującym stopień szczegółowości są tzw. "mapy myśli". W programie www.mindomo.com można stworzyć anatomię układu ruchu. Mapę współtworzy Miłosz Zajączkowski (szkielet osiowy).Jeżeli wykonaliście test VARK i wynika z niego, że preferujecie metody wizualne, to ten sposób prezentacji informacji powinien wam się bardzo spodobać.

ANATOMIA UKŁADU RUCHU - MAPAJeżeli natomiast w teście VARK uzyskaliście najwięcej punktów z zakresu R, czyli jesteście czytaczami to ta sama treść będzie dla Was atrakcyjniejsza w tej formie:

ANATOMIA UKŁADU RUCHU - LISTA

Możecie teraz zadać pytanie - która z nich jest lepsza? Odpowiem krótko: To zależy dla kogo. Zawartość merytoryczna jest identyczna, jednak forma przedstawienia różna.


Zadanie dla aktywnych
Jak widzicie mapa nie jest jeszcze kompletna.
Jeżeli ktoś będzie zainteresowany współpracą przy tworzeniu tej mapy oraz map innych układów proszę niech napisze do mnie maila  tcecot1@gmail.com. Z przyjemnością dopiszę adres do bazy i od tego momentu będzie można czynnie uczestniczyć w powstawaniu tego projektu. Myślę, że bardzo przydatnego dla wszystkich uczących się anatomii.

2 comments:

  1. Mega Mapa Myśli! Fantastyczny przykład jak zastosować mind mapping w praktyce. Oby coraz więcej osób uczyło się w ten sposób. Dzięki za link do testu VARK

    ReplyDelete
  2. Jeżeli ktoś jest zainteresowany zasadami tworzenia map myśli to warto zajrzeć tu http://iqmatrix.pl/jak-tworzyc-mapy-mysli/

    ReplyDelete